KPP Augustów

Aktualności

Polecamy

 1. Nie dali się oszukać

  Augustowscy policjanci otrzymali wczoraj aż osiem zgłoszeń dotyczących oszustwa na tzw. wnuczka. Dzwoniący podawali się członka rodziny i informowali o rzekomym wypadku drogowym i konieczności pokrycia strat finansowych. Na szczęście żadna z osób nie wierzyła w opowiadane historie, a próbach oszustwa powiadomiono policjantów. Aby nie uśpić naszej czujności w dalszym ciągu apelujemy o ostrożność i rozsądek.

 2. Policjanci zatrzymali kradziony samochód

  Augustowscy policjanci poddali kontroli renault trafic. Okazało się, że auto jest kradzione. Policjanci zatrzymali 49 – letniego mężczyznę oraz zabezpieczyli samochód.

 3. Debata społeczna poświęcona bezpieczeństwu w ruchu drogowym

  Wczoraj w Miejskim Domu Kultury w Augustowie odbyła się debata społeczna dotycząca bezpieczeństwa w ruchu drogowym zorganizowana przez augustowską Policję.

 4. Debata społeczna o bezpieczeństwie w ruchu drogowym

  „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym” to temat debaty społecznej, która odbędzie się 17 listopada 2015 roku o godzinie 16.00 w Miejskim Domu Kultury w Augustowie, przy ul. Rynek Zygmunta Augusta 9. Augustowscy policjanci zapraszają wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału w dyskusji na rzecz poprawy bezpieczeństwa.

 5. Dzięki uczciwemu znalazcy i kierowcy autobusu portfel wrócił do właściciela

  Augustowscy policjanci otrzymali zgłoszenie o kradzieży portfela. Jak się później okazało portfel został zgubiony. Dzięki uczciwym ludziom zguba wróciła do właściciela.

Ruch drogowy

 1. Noś odblaski

  Policjanci z augustowskiej „drogówki” prowadzą działania ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa pieszych. Za brak elementu odblaskowego grozi nawet 100 złotowy mandat karny.

 2. Bądźmy widoczni na drodze! Nośmy odblaski!

  Policjanci augustowskiej drogówki przypominają, wszystkim pieszym o obowiązku używania elementów odblaskowych, podczas poruszania się poza obszarem zabudowanym po zmierzchu.

 3. Wspólne działania Policji i wolontariuszy PZU

  Wczoraj augustowscy policjanci wspólnie z wolontariuszami PZU brali udział w działaniach, w ramach kampanii "Kochasz? Powiedz STOP Wariatom Drogowym”. Funkcjonariusze prowadzili kontrole drogowe pojazdów, a wolontariusze rozdawali kierowcom niebieskie serduszka mające przypominać im o bezpieczeństwie pieszych.

 4. Śmiertelne potrącenie pieszego - policjanci apelują

  Augustowscy policjanci wyjaśniają szczegółowe okoliczności śmiertelnego wypadku drogowego z udziałem osoby pieszej. 57-letni mężczyzna został potrącony przez samochód ciężarowy marki Volvo, którym kierował 44-latek. W wyniku odniesionych obrażeń pieszy zmarł na miejscu.

 5. Wypadek w Lipsku – nie żyje 59-letni motocyklista

  30-letnia kierująca fiatem skręcając w lewo prawdopodobnie nie ustąpiła pierwszeństwa motocykliście nadjeżdżającemu z przeciwnego kierunku doprowadzając do zderzenia. 59-latek kierujący mz-tką mimo reanimacji zmarł.

 6. Zderzenie motocyklisty z samochodem

  Motocyklista z ciężkimi obrażeniami ciała trafił do szpitala. Augustowscy policjanci ustalają szczegółowy przebieg zdarzenia.