KPP Augustów

Aktualności

Polecamy

 1. Zmiany w przepisach ruchu drogowego – policjanci informują!

  Od 18 maja 2015 roku wchodzą w życie ważne zmiany w obowiązujących przepisach ruchu drogowego. Podlascy policjanci informują kierowców o tych zmianach i apelują o zapoznanie się z nowymi przepisami.

 2. Uczniowie ze szkoły w Janówce odiwedziły augustowskich policjantów

  Augustowscy policjanci gościli uczniów ze Szkoły Podstawowej w Janówce. Goście zwiedzali komendę, poznawali pracę mundurowych oraz zapoznali się z wyposażeniem używanym przez funkcjonariuszy w codziennej służbie.

 3. Odzyskane silniki

  Wczoraj policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Augustowie wspólnie z funkcjonariuszami Placówki Straży Granicznej w Augustowie ujawnili pochodzące najprawdopodobniej z przestępstwa 2 silniki do łodzi motorowych o łącznej szacunkowej wartości około 36 tysięcy złotych oraz zatrzymali mężczyznę przewożącego silniki.

 4. Policjanci na targach

  W Augustowskim Centrum Edukacyjnym odbyły się XVII Targi Szkół Wyższych. Obecni na nich Policjanci zachęcali młodych ludzi do wstąpienia w swoje szeregi oraz rozmawiali o niebezpieczeństwach wynikających z podjęcia pracy za granicą.

 5. Każdego roku Policja odnajduje coraz więcej osób zaginionych

  Każdego roku policjanci odnajdują coraz więcej osób zaginionych. Tylko w 2014 roku zgłoszono ponad 20 tysięcy zaginięć. Jednocześnie w tym samym roku odnaleziono ponad 21 tysięcy osób. W 364 przypadkach były to zgłoszenia zaginięć sprzed lat. Z roku na rok maleje liczba osób nieodnalezionych – wszystko to są efekty pozytywnych zmian w Policji, która z powodzeniem tworzy ogólnopolski system poszukiwań osób zaginionych. Zmiany te zostały pozytywnie ocenione przez Najwyższą Izbę Kontroli i MSW.

Ruch drogowy

 1. Zmiany w przepisach ruchu drogowego – policjanci informują!

  Od 18 maja 2015 roku wchodzą w życie ważne zmiany w obowiązujących przepisach ruchu drogowego. Podlascy policjanci informują kierowców o tych zmianach i apelują o zapoznanie się z nowymi przepisami.

 2. Tragiczny wypadek na krajowej ósemce

  W miejscowości Osowy Grąd, na trasie relacji Augustów – Białystok doszło do zderzenia samochodu osobowego i dwóch ciężarówek, które doszczętnie spłonęły. W wyniku zdarzenia śmierć na miejscu poniosły trzy osoby. Augustowscy policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Augustowie ustalają okoliczności zdarzenia.

 3. Potrącenie na przejściu dla pieszych

  Na oznakowanym przejściu dla pieszych doszło do potrącenia 69 – letniej mieszkanki miasta. Kobieta z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala. Augustowscy policjanci zatrzymali prawo jazdy 19 – letniemu kierowcy golfa oraz ustalają szczegółowe okoliczności zdarzenia.

 4. Bądź bezpieczny na drodze!

  1215 wypadków drogowych mniej, 133 mniej zabitych i o 1762 mniej rannych – tak wynika z podsumowania stanu bezpieczeństwa na polskich drogach w okresie jesienno-zimowym. 75% Polaków posiada odblaski, ale tylko 14% nosi je zawsze, a 41% nie nosi ich w ogóle – to z kolei wyniki raportu na temat noszenia materiałów odblaskowych w ramach akcji „Bezpieczny, bo widoczny”.

 5. Śmiertelne potrącenie rowerzysty

  Na ulicy Rajgrodzkiej w Augustowie doszło do śmiertelnego potrącenia rowerzysty. Po zdarzeniu kierowca samochodu odjechał z miejsca wypadku. W związku ze sprawą mundurowi zatrzymali trzy osoby oraz zabezpieczyli auto biorące udział w zdarzeniu. Augustowscy policjanci ustalają szczegółowy przebieg zdarzenia oraz osobę, która kierowała autem.

 6. Podejrzani o podpalenie samochodu

  Augustowscy policjanci ustalili dwóch nieletnich podejrzanych o podpalenie samochodu. 12 – latek i o dwa lata od niego starszy kolega odpowiedzą przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich.