KPP Augustów

Aktualności

Polecamy

Ruch drogowy

 1. Pijany kierowca ciężarówki

  Dwaj mężczyźni, z których jeden to będący w czasie wolnym od służby policjant z Białegostoku, uniemożliwili dalszą jazdę pijanemu kierowcy ciężarówki, który jechał całą szerokością drogi zmuszając innych kierujących do ucieczki na pobocze. 33-letni obywatel Łotwy, który wypadł zza kierownicy, miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie.

 2. Staranowała barierki na moście

  40 – letnia mieszkanka Suwałk staranowała barierki na moście na Kanale Augustowskim. Z uwagi na rażące naruszenie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym augustowscy policjanci zatrzymali kobiecie prawo jazdy.

 3. Zmiany w przepisach ruchu drogowego – policjanci informują!

  Od 18 maja 2015 roku wchodzą w życie ważne zmiany w obowiązujących przepisach ruchu drogowego. Podlascy policjanci informują kierowców o tych zmianach i apelują o zapoznanie się z nowymi przepisami.

 4. Tragiczny wypadek na krajowej ósemce

  W miejscowości Osowy Grąd, na trasie relacji Augustów – Białystok doszło do zderzenia samochodu osobowego i dwóch ciężarówek, które doszczętnie spłonęły. W wyniku zdarzenia śmierć na miejscu poniosły trzy osoby. Augustowscy policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Augustowie ustalają okoliczności zdarzenia.

 5. Potrącenie na przejściu dla pieszych

  Na oznakowanym przejściu dla pieszych doszło do potrącenia 69 – letniej mieszkanki miasta. Kobieta z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala. Augustowscy policjanci zatrzymali prawo jazdy 19 – letniemu kierowcy golfa oraz ustalają szczegółowe okoliczności zdarzenia.

 6. Bądź bezpieczny na drodze!

  1215 wypadków drogowych mniej, 133 mniej zabitych i o 1762 mniej rannych – tak wynika z podsumowania stanu bezpieczeństwa na polskich drogach w okresie jesienno-zimowym. 75% Polaków posiada odblaski, ale tylko 14% nosi je zawsze, a 41% nie nosi ich w ogóle – to z kolei wyniki raportu na temat noszenia materiałów odblaskowych w ramach akcji „Bezpieczny, bo widoczny”.