KPP Augustów

Blok KWP

Polecamy

 1. Nielegalny alkohol i papierosy

  Dwaj mieszkańcy gminy Bargłów Kościelny odpowiedzą przed sądem. Jeden z nich wytwarzał nielegalnie alkohol, a drugi trudnił się produkcją wyrobów tytoniowych.

 2. Uwaga rodzice i kadra pedagogiczna – nowa propozycja o charakterze profilaktycznym dotycząca bezpieczeństwa w ruchu drogowym skierowana do sześciolatków

  Konkurs na najlepsze hasła do spotu radiowego „5 powodów dla których mój Tata/moja Mama musi zapinać pasy bezpieczeństwa w samochodzie” – to nowa propozycja ze strony funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Białymstoku oraz pracowników Nadleśnictwo Czarna Białostocka skierowana do dzieci uczęszczających do przedszkoli z terenu województwa podlaskiego – do grupy tzw. „sześciolatków”. Przedsięwzięcie rozpoczyna się 27 marca 2017 roku i potrwa do 27 kwietnia bieżącego roku. Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie.

 3. Wizyta u augustowskich policjantów

  Augustowscy policjanci gościli dzieci i młodzież uczęszczającą do świetlicy „Nasza Ostoja”. Goście zwiedzali komendę, poznali pracę mundurowych oraz wysłuchali prelekcji o bezpieczeństwie.

 4. Inauguracyjne spotkanie „Akademii Seniora II” w Augustowie

  Wczoraj przedstawiciele Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku wspólnie z funkcjonariuszami z Augustowa, przedstawicielami Narodowego Banku Polskiego w Białymstoku oraz Urzędu Komunikacji Elektronicznej z delegaturą w Białymstoku spotkali się ze Słuchaczami Uniwersytetu III Wieku w Augustowie. Spotkanie było inauguracją projektu „Akademia Seniora II”.

 5. Zachęcali do korzystania z mapy

  Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Augustowie informowali społeczeństwo o możliwościach i zasadach korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Ruch drogowy

 1. Noś odblaski

  Policjanci z augustowskiej „drogówki” prowadzą działania ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa pieszych. Za brak elementu odblaskowego grozi nawet 100 złotowy mandat karny.

 2. Bądźmy widoczni na drodze! Nośmy odblaski!

  Policjanci augustowskiej drogówki przypominają, wszystkim pieszym o obowiązku używania elementów odblaskowych, podczas poruszania się poza obszarem zabudowanym po zmierzchu.

 3. Wspólne działania Policji i wolontariuszy PZU

  Wczoraj augustowscy policjanci wspólnie z wolontariuszami PZU brali udział w działaniach, w ramach kampanii "Kochasz? Powiedz STOP Wariatom Drogowym”. Funkcjonariusze prowadzili kontrole drogowe pojazdów, a wolontariusze rozdawali kierowcom niebieskie serduszka mające przypominać im o bezpieczeństwie pieszych.

 4. Śmiertelne potrącenie pieszego - policjanci apelują

  Augustowscy policjanci wyjaśniają szczegółowe okoliczności śmiertelnego wypadku drogowego z udziałem osoby pieszej. 57-letni mężczyzna został potrącony przez samochód ciężarowy marki Volvo, którym kierował 44-latek. W wyniku odniesionych obrażeń pieszy zmarł na miejscu.

 5. Wypadek w Lipsku – nie żyje 59-letni motocyklista

  30-letnia kierująca fiatem skręcając w lewo prawdopodobnie nie ustąpiła pierwszeństwa motocykliście nadjeżdżającemu z przeciwnego kierunku doprowadzając do zderzenia. 59-latek kierujący mz-tką mimo reanimacji zmarł.

 6. Zderzenie motocyklisty z samochodem

  Motocyklista z ciężkimi obrażeniami ciała trafił do szpitala. Augustowscy policjanci ustalają szczegółowy przebieg zdarzenia.

Praca w Policji