KPP Augustów

Aktualności

Blok KWP

Polecamy

 1. Inauguracyjne spotkanie „Akademii Seniora II” w Augustowie

  Wczoraj przedstawiciele Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku wspólnie z funkcjonariuszami z Augustowa, przedstawicielami Narodowego Banku Polskiego w Białymstoku oraz Urzędu Komunikacji Elektronicznej z delegaturą w Białymstoku spotkali się ze Słuchaczami Uniwersytetu III Wieku w Augustowie. Spotkanie było inauguracją projektu „Akademia Seniora II”.

 2. Zachęcali do korzystania z mapy

  Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Augustowie informowali społeczeństwo o możliwościach i zasadach korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

 3. Policjanci przypominają o odblaskach

  Policjanci z augustowskiej „drogówki” prowadzą działania ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa pieszych. Za brak elementu odblaskowego grozi nawet 100 złotowy mandat karny.

 4. Bądź widoczny - Noś odblaski

  Augustowscy policjanci przypominają, że każdy pieszy poruszający się po zmierzchu poza obszarem zabudowanym musi, nosić elementy odblaskowe, umieszczone w sposób widoczny dla kierujących.

 5. Augustowscy policjanci odnaleźli dwójkę turystów, którzy zabłądzili na bagnach

  Dwoje turystów zabłądziło na trudno dostępnym terenie bagiennym. Po około dwugodzinnych poszukiwaniach odnaleźli ich augustowscy policjanci. W poszukiwaniach pomógł policyjny pies. Mężczyzna z urazem nogi trafił do szpitala, natomiast towarzysząca mu kobieta została przewieziona do ośrodka w którym byli zakwaterowani.

Ruch drogowy

 1. Noś odblaski

  Policjanci z augustowskiej „drogówki” prowadzą działania ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa pieszych. Za brak elementu odblaskowego grozi nawet 100 złotowy mandat karny.

 2. Bądźmy widoczni na drodze! Nośmy odblaski!

  Policjanci augustowskiej drogówki przypominają, wszystkim pieszym o obowiązku używania elementów odblaskowych, podczas poruszania się poza obszarem zabudowanym po zmierzchu.

 3. Wspólne działania Policji i wolontariuszy PZU

  Wczoraj augustowscy policjanci wspólnie z wolontariuszami PZU brali udział w działaniach, w ramach kampanii "Kochasz? Powiedz STOP Wariatom Drogowym”. Funkcjonariusze prowadzili kontrole drogowe pojazdów, a wolontariusze rozdawali kierowcom niebieskie serduszka mające przypominać im o bezpieczeństwie pieszych.

 4. Śmiertelne potrącenie pieszego - policjanci apelują

  Augustowscy policjanci wyjaśniają szczegółowe okoliczności śmiertelnego wypadku drogowego z udziałem osoby pieszej. 57-letni mężczyzna został potrącony przez samochód ciężarowy marki Volvo, którym kierował 44-latek. W wyniku odniesionych obrażeń pieszy zmarł na miejscu.

 5. Wypadek w Lipsku – nie żyje 59-letni motocyklista

  30-letnia kierująca fiatem skręcając w lewo prawdopodobnie nie ustąpiła pierwszeństwa motocykliście nadjeżdżającemu z przeciwnego kierunku doprowadzając do zderzenia. 59-latek kierujący mz-tką mimo reanimacji zmarł.

 6. Zderzenie motocyklisty z samochodem

  Motocyklista z ciężkimi obrażeniami ciała trafił do szpitala. Augustowscy policjanci ustalają szczegółowy przebieg zdarzenia.