KPP Augustów

Aktualności

Polecamy

 1. Uczniowie ze szkoły w Janówce odiwedziły augustowskich policjantów

  Augustowscy policjanci gościli uczniów ze Szkoły Podstawowej w Janówce. Goście zwiedzali komendę, poznawali pracę mundurowych oraz zapoznali się z wyposażeniem używanym przez funkcjonariuszy w codziennej służbie.

 2. Odzyskane silniki

  Wczoraj policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Augustowie wspólnie z funkcjonariuszami Placówki Straży Granicznej w Augustowie ujawnili pochodzące najprawdopodobniej z przestępstwa 2 silniki do łodzi motorowych o łącznej szacunkowej wartości około 36 tysięcy złotych oraz zatrzymali mężczyznę przewożącego silniki.

 3. Policjanci na targach

  W Augustowskim Centrum Edukacyjnym odbyły się XVII Targi Szkół Wyższych. Obecni na nich Policjanci zachęcali młodych ludzi do wstąpienia w swoje szeregi oraz rozmawiali o niebezpieczeństwach wynikających z podjęcia pracy za granicą.

 4. Każdego roku Policja odnajduje coraz więcej osób zaginionych

  Każdego roku policjanci odnajdują coraz więcej osób zaginionych. Tylko w 2014 roku zgłoszono ponad 20 tysięcy zaginięć. Jednocześnie w tym samym roku odnaleziono ponad 21 tysięcy osób. W 364 przypadkach były to zgłoszenia zaginięć sprzed lat. Z roku na rok maleje liczba osób nieodnalezionych – wszystko to są efekty pozytywnych zmian w Policji, która z powodzeniem tworzy ogólnopolski system poszukiwań osób zaginionych. Zmiany te zostały pozytywnie ocenione przez Najwyższą Izbę Kontroli i MSW.

 5. Wspólna służba na wodzie

  Augustowscy policjanci wspólnie ze Strażnikami Biebrzańskiego Parku Narodowego pełnili służbę z wykorzystaniem łodzi motorowych. Mundurowi przemierzali wody Kanału Augustowskiego oraz rzeki Biebrzy znajdujących się na terenie Biebrzańskiego Parku Narodowego.

Ruch drogowy

 1. Tragiczny wypadek na krajowej ósemce

  W miejscowości Osowy Grąd, na trasie relacji Augustów – Białystok doszło do zderzenia samochodu osobowego i dwóch ciężarówek, które doszczętnie spłonęły. W wyniku zdarzenia śmierć na miejscu poniosły trzy osoby. Augustowscy policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Augustowie ustalają okoliczności zdarzenia.

 2. Potrącenie na przejściu dla pieszych

  Na oznakowanym przejściu dla pieszych doszło do potrącenia 69 – letniej mieszkanki miasta. Kobieta z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala. Augustowscy policjanci zatrzymali prawo jazdy 19 – letniemu kierowcy golfa oraz ustalają szczegółowe okoliczności zdarzenia.

 3. Bądź bezpieczny na drodze!

  1215 wypadków drogowych mniej, 133 mniej zabitych i o 1762 mniej rannych – tak wynika z podsumowania stanu bezpieczeństwa na polskich drogach w okresie jesienno-zimowym. 75% Polaków posiada odblaski, ale tylko 14% nosi je zawsze, a 41% nie nosi ich w ogóle – to z kolei wyniki raportu na temat noszenia materiałów odblaskowych w ramach akcji „Bezpieczny, bo widoczny”.

 4. Śmiertelne potrącenie rowerzysty

  Na ulicy Rajgrodzkiej w Augustowie doszło do śmiertelnego potrącenia rowerzysty. Po zdarzeniu kierowca samochodu odjechał z miejsca wypadku. W związku ze sprawą mundurowi zatrzymali trzy osoby oraz zabezpieczyli auto biorące udział w zdarzeniu. Augustowscy policjanci ustalają szczegółowy przebieg zdarzenia oraz osobę, która kierowała autem.

 5. Podejrzani o podpalenie samochodu

  Augustowscy policjanci ustalili dwóch nieletnich podejrzanych o podpalenie samochodu. 12 – latek i o dwa lata od niego starszy kolega odpowiedzą przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich.

 6. Zderzenie pięciu aut

  Na obwodnicy Augustowa doszło do zderzenia pięciu samochodów. W wyniku zdarzenia pięć osób z obrażeniami ciała trafiło do szpitala. Augustowscy policjanci ustalają szczegółowe okoliczności zdarzenia.