KPP Augustów

Aktualności

Polecamy

Ruch drogowy

 1. Spowodował kolizję i odjechał

  Służba dyżurna Komendy Powiatowej Policji w Augustowie zatrzymała kierowcę golfa, który spowodował kolizję drogową i uciekał z miejsca zdarzenia. Mężczyzna stracił prawo jazdy. O jego losie zadecyduje teraz sąd.

 2. Szybki i nietrzeźwy kierowca ciężarówki

  Policjanci z drogówki zatrzymali koło Sztabina 41-latka kierującego ciężarowym manem za przekroczenie dozwolonej prędkości. W trakcie kontroli okazało się, że mężczyzna, obywatel Białorusi, jest nietrzeźwy – miał ponad 0,8 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Augustowski sąd w trybie przyspieszonym ukarał mężczyznę karą 8 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na trzy lata, dwuletnim zakazem prowadzenia pojazdów oraz grzywną.

 3. Niechronieni uczestnicy ruchu w Augustowie

  Augustowscy policjanci prowadzą działania „Niechronieni uczestnicy ruchu”. Funkcjonariusze nadzorują drogi poza terenem zabudowanym i kontrolują, czy piesi stosują się do obowiązku używania elementów odblaskowych. Wczoraj w związku z ich brakiem mundurowi ukarali mandatami dwie osoby.

 4. Działania „Błysk” na augustowskich drogach

  W trosce o bezpieczeństwo pieszych, augustowscy policjanci prowadzą na terenie miasta działania „Błysk”. Mają one na celu ograniczenie liczby zdarzeń drogowych z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego.

 5. Potrącił pieszą i odjechał

  Augustowscy policjanci poszukują kierowcy opla vectra. Mężczyzna jest podejrzany o spowodowanie wypadku drogowego.

 6. Dachowanie w Serwach

  W miejscowości Serwy ford wypadł z drogi, uderzył w ogrodzenie i przewrócił się na dach. W wyniku zdarzenia dwie osoby z obrażeniami ciała trafiły do szpitala.