Spotkanie Policjantów i Strażaków z młodzieżą - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Spotkanie Policjantów i Strażaków z młodzieżą

W ramach działań Ferie 2017, Policjanci i Strażacy z Augustowa spotkali się z młodzieżą Augustowskiego Centrum Edukacyjnego. Mundurowi rozmawiali z uczniami o bezpieczeństwie.

Augustowscy policjanci, w ramach działań Ferie 2017, wspólnie ze strażakami z Państwowej Straży Pożarnej w Augustowie spotkali się z uczniami Augustowskiego Centrum Edukacyjnego. Podczas spotkania strażacy poruszali tematykę związaną z zachowaniem bezpieczeństwa podczas wypoczynku zimowego, ze szczególnym zwróceniem uwagi na zagrożenia związane z poruszaniem się po zamarzniętych akwenach. W ramach kampanii społecznej „Czad i Ogień” zwrócili również uwagę na występujące w okresie grzewczym zagrożenia związane z zatruciem tlenkiem węgla bądź możliwością wystąpienia pożaru. Wystąpienie policjantów było poświęcone bezpieczeństwu w ruchu drogowym. Mundurowi przypominali obowiązkach pieszego uczestnika ruchu drogowego, a posiadaczom Prawa Jazdy przypominali o obowiązku przestrzegania przepisów w ruchu drogowym i mówili o konsekwencjach brawurowej jazdy. Policjanci przypominali również o obowiązku używania przez pieszych elementów odblaskowych podczas poruszania się poza terenem zabudowanym po zmierzchu.    

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – http://www.augustow.policja.gov.pl