Kolejny nietrzeźwy kierowca wyeliminowany z ruchu - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejny nietrzeźwy kierowca wyeliminowany z ruchu

Data publikacji 15.05.2019

Augustowski policjant wyeliminował z ruchu drogowego nietrzeźwego kierującego. Kierowca audi miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy. Teraz jego dalszym losem zajmie się sąd.

Policjant z augustowskiej "drogówki", wczoraj około 12.00, wyeliminował z ruchu drogowego nietrzeźwego kierującego. Mundurowy w czasie wykonywania czynności związanych z nadzorowaniem ruchu na odcinku drogi krajowej nr 8, zauważył kierowcę audi, który zjechał na parking przecinając przy tym linię ciągłą. Następnie zatrzymał samochód i wyrzucił kluczyki od pojazdu. Funkcjonariusz widząc przebieg zdarzenia natychmiast przystąpił do kontroli drogowej kierującego. Jak się okazało, 23-latek znajdował się pod wpływem alkoholu. Wstępne badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Nieodpowiedzialnemu kierowcy zostało zatrzymane prawo jazdy. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem.

Policjanci przypominają, że każdy nietrzeźwy kierujący na drodze, to potencjalny sprawca ludzkiego nieszczęścia. Mundurowi apelują więc o rozsądek.