Działania ,,Prędkość” w Augustowie - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Działania ,,Prędkość” w Augustowie

Data publikacji 24.10.2019

Augustowscy policjanci systematycznie prowadzą działania, mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Wczoraj mundurowi, na terenie całego powiatu, od wczesnych godzin rannych, egzekwowali od kierowców przestrzeganie ograniczeń prędkości. Policjanci przypominają, że nadmierna prędkość i nieprawidłowo wykonywane manewry to wciąż główne przyczyny wypadków drogowych.

Augustowscy policjanci z pionu ruchu drogowego aktywnie włączyli się w ogólnopolskie działania pod nazwą "Prędkość". Mundurowi na terenie całego powiatuo zwracali szczególną uwagę na przekraczanie dopuszczalnej prędkości, trzeźwość kierujących, korzystanie z pasów bezpieczeństwa oraz stan techniczny pojazdów. W sumie funkcjonariusze skontrolowali 54 pojazdy i ujawnili 29 kierowców, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkości.

Policjanci apelują do kierowców, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także zmniejszali szybkość w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają szczególnej ostrożności. Taka wzmożona czujność niezbędna jest między innymi w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów oraz skrzyżowań.