Podsumowanie weekendu na drogach powiatu augustowskiego - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Podsumowanie weekendu na drogach powiatu augustowskiego

Data publikacji 29.06.2020

Tylko w miniony weekend policjanci z augustowskiej „drogówki” wyeliminowali z ruchu drogowego trzech nieodpowiedzialnych kierowców. Jeden z nich kierował volkswagenem pomimo orzeczonego zakazu, drugi przekroczył dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym, kolejny wsiadł za kierownicę pod wpływem alkoholu.

W miniony weekend, policjanci z augustowskiej „drogówki” wyeliminowali z ruchu drogowego trzech nieodpowiedzialnych kierowców. Pierwszy z nich wpadł w ręce mundurowych w sobotę przed 22. Policjanci na ulicy Kasztanowej zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę volkswagena. W trakcie sprawdzania danych w policyjnych systemach, okazało się, że 25-latek posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

W niedzielę przed 10, policjanci sprawdzali prędkość z jaką poruszają się pojazdy w miejscowości Mołowiste. To właśnie tam zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę audi, który przekroczył dopuszczalną prędkość o 54 km/h w obszarze zabudowanym. 29-latek został ukarny mandatem karnym.

Tego samego dnia w południe, jeden z uczestników ruchu drogowego, widząc niebezpieczne manewry innego kierowcy nie zawahał się powiadomić augustowskich policjantów. Funkcjonariusze bezzwłocznie znaleźli się w Żarnowie Pierwszym, gdzie miał poruszać się pojazd. Już po chwili zatrzymali do kontroli kierowcę forda. Okazało się, że 35-letni obywatel Białorusi miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Policjanci apelują o rozsądek na drodze oraz o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Pamiętajmy, że każdy nietrzeźwy kierujący na drodze, to potencjalny sprawca ludzkiego nieszczęścia.