Zginął 15 – letni chłopak - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zginął 15 – letni chłopak

Data publikacji 26.07.2015

W miejscowości Kamionka Stara, w wypadku drogowym zginął 15 – letni mieszkaniec gminy Bargłów Kościelny. Augustowscy policjanci ustalają szczegółowy przebieg zdarzenia.

W miniony piątek dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Augustowie został poinformowany o  wypadku drogowym ze skutkiem śmiertelnym. Do zdarzenia doszło w miejscowości Kamionka Stara w gminie Bargłów Kościelny. Ze wstępnych policyjnych ustaleń wynika, że czterech nastolatków wybrało się na przejażdżkę volkswagenem golfem. W pewnej chwili nie posiadający prawa jazdy 16 – letni chłopak stracił panowanie nad pojazdem, uderzył w pień przydrożnego drzewa, po czym doszło do dachowania. W wyniku tego zdarzenia śmierć na miejscu poniósł 15 – letni mieszkaniec gminy Bargłów Kościelny, o rok od niego starszy kolega z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Kierowca auta oraz siedzący obok niego pasażer nie odnieśli obrażeń. Dalsze policyjne ustalenia wskazywały,         że siedzący za kierownicą nastolatek jest nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało 0,8 promila alkoholu w jego organizmie. Nieletni został zatrzymany w Policyjnej Izbie Dziecka. O jego losie zadecyduje Sąd Rodzinny. Augustowscy policjanci ustalają szczegółowe okoliczności zdarzenia oraz to, w jaki sposób niepełnoletni weszli w posiadanie kluczyków od auta.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – http://www.augustow.policja.gov.pl/