Wspólne działania Policji i wolontariuszy PZU - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wspólne działania Policji i wolontariuszy PZU

Data publikacji 31.08.2015

Wczoraj augustowscy policjanci wspólnie z wolontariuszami PZU brali udział w działaniach, w ramach kampanii "Kochasz? Powiedz STOP Wariatom Drogowym”. Funkcjonariusze prowadzili kontrole drogowe pojazdów, a wolontariusze rozdawali kierowcom niebieskie serduszka mające przypominać im o bezpieczeństwie pieszych.

Wczoraj na drogi powiatu augustowskiego wyjechały patrole Policji wspólnie z wolontariuszami PZU. Celem działań było zwrócenie uwagi na to, że zarówno kierowca, jak  i pieszy są odpowiedzialni za bezpieczeństwo na drodze i wspólnie powinni zadbać o jego poprawę. W ramach działań funkcjonariusze prowadzili kontrolę pojazdów, podczas której kierowcy mieli możliwość porozmawiania z wolontariuszem PZU. Otrzymali też niebieskie serce, które ma przypominać o bezpieczeństwie na drodze. Bezpośredni kontakt z kierowcą i pasażerem pozwalał zachęcić do ostrożnej i bezpiecznej jazdy oraz zwrócić szczególną uwagę na pieszych. Niebieskie serca, które otrzymali kierowcy od wolontariuszy podczas kontroli, to impuls do pozytywnych zmian. Zawieszone w aucie, cały czas mają przypominać o przesłaniu kampanii „Uważaj na pieszych. To mogą być Twoi najbliżsi”.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – http://www.augustow.policja.gov.pl