Szkolenie z zakresu ratownictwa lodowego II Edycja - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Szkolenie z zakresu ratownictwa lodowego II Edycja

Data publikacji 27.01.2016

Policjanci, funkcjonariusze Straży Granicznej oraz Strażacy ponownie doskonalili umiejętności z zakresu ratowania osób pod którymi załamał się lód.

Wzrost temperatury powietrza oraz opady deszczu spowodują, że za kilka dni pokrywa lodowa zalegająca na akwenach stanie się krucha. Wychodząc naprzeciw zagrożeniom augustowscy policjanci, druhowie z OSP Augustów – Lipowiec oraz funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej w Augustowie postanowili utrwalić umiejętności związane z ratowaniem osób pod którymi załamał się lód. Przedstawiciele wymienionych służb spotkali się dziś nad rzeką Netta w Augustowie, gdzie ćwiczyli sposoby ratowania osób. Mundurowi doskonalili swoje umiejętności z zakresu używania środków ratunkowych oraz podejmowania z wody osób poszkodowanych. Ćwiczący wymieniali się posiadaną wiedzą oraz doświadczeniami w przedmiotowym zakresie. Podczas spotkania wypracowano również sposób współdziałania służb w przypadku podejmowania interwencji związanej z ratowaniem osób.

Augustowscy policjanci apelują do mieszkańców powiatu o to, aby nie poruszali się po zamarzniętych zbiornikach wodnych. Szczególny apel kierujemy do rodziców, by zadbali o bezpieczeństwo swoich pociech.

 *wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji - www.augustow.policja.gov.pl