Wypadkowa sobota w powiecie augustowskim - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wypadkowa sobota w powiecie augustowskim

Data publikacji 11.09.2016

Trzy wypadki drogowe, w których cztery osoby odniosły obrażenia ciała. Augustowscy policjanci ustalają szczegółowo przebieg zaistniałych zdarzeń.

W minioną sobotę augustowscy policjanci odnotowali trzy wypadki drogowe. Do pierwszego z nich doszło kilka  minut przed godziną 12.00, w miejscowości Sucha Rzeczka. Wstępne policyjne ustalenia wskazują, że jadący renault 26 – letni mieszkaniec Łap, z niewyjaśnionych dotąd przyczyn zjechał na przeciwległe pobocze drogi, gdzie dachował oraz uderzył w przydrożne drzewa oraz ogrodzenie. Mężczyzna z obrażeniami ciała śmigłowcem został przetransportowany do szpitala.

O kolejnym zdarzeniu augustowscy mundurowi zostali powiadomieni przed godziną 16.00. Do wypadku doszło w miejscowości Przewięź na drodze krajowej nr 16. Wstępne policyjne ustalenia wskazują, ze jadący citroenem 41 – letni mieszkaniec Augustowa, podczas wykonywania manewru wyprzedzania zaczepił prawym lusterkiem auta 51 – letniego rowerzystę. Jadący jednośladem mieszkaniec Pruszkowa z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala.

Trzeci wypadek zaistniał po godzinie 18.00, w miejscowości Żarnowo Pierwsze, na drodze krajowej nr 61. Wstępne policyjne ustalenia wskazują, że jadący motocyklem 22 – letni mieszkaniec powiatu grajewskiego  podczas manewru wyprzedzania, najprawdopodobniej nie zauważył jadącego w tym samym kierunku osobowego volvo, którego kierowca wykonywał już manewr wyprzedzania. W wyniku tego 22 – latek zjechał na lewe pobocze, a następnie utracił panowanie nad motocyklem i zjechał do przydrożnego rowu. Tam wspólnie ze starszą o dwa lata od siebie pasażerką spadli z motocykla i z obrażeniami ciała zostali przewiezieni do szpitala.

Augustowscy policjanci ustalają szczegółowe okoliczności zaistniałych zdarzeń.   

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – http://www.augustow.policja.gov.pl