Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejni piraci drogowi zatrzymani dzięki Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa

Data publikacji 22.06.2018

Augustowscy policjanci zatrzymali dwóch piratów drogowych, którzy w obszarze zabudowanym przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h. Mężczyźni zostali ukarani mandatami karnymi, a ich konta wzbogaciły się o punkty karne. To kolejny przypadek, w którym kierowcy, zostali wyeliminowani z ruchu drogowego dzięki Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

W minioną środę, Policjanci z augustowskiej drogówki, weryfikowali zgłoszenia społeczeństwa na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, które dotyczyły przekraczania dozwolonej prędkości w miejscowości Żarnowo Drugie. W trakcie kontroli prędkości, mundurowi zatrzymali dwóch kierowców, z których pierwszy przekroczył dozwoloną prędkość o 53, a drugi o 57km/h. Kierowcy za popełnione wykroczenia zostali ukarani 400 złotowymi mandatami karnymi oraz otrzymali 10 punktów karnych. Kierujący stracili również prawo jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości powyżej 50km/h w obszarze zabudowanym. Jest to kolejny przypadek, w którym dzięki zgłoszeniom internautów na KMZB, z ruchu drogowego zostali wyeliminowani nieodpowiedzialni kierowcy.

Augustowscy policjanci apelują o rozsądek na drodze, przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz o ograniczone zaufanie względem innych uczestników ruchu drogowego.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – http://www.augustow.policja.gov.pl