Działania „Trzeźwy Piątek” w Augustowie - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Działania „Trzeźwy Piątek” w Augustowie

Data publikacji 16.07.2018

W piątek rano augustowscy policjanci brali udział w wojewódzkich działaniach trzeźwy piątek. Żaden spośród badanych kierowców nie zdecydował się wsiąść za kierownicę „po alkoholu”.

W miniony piątek, na terenie powiatu augustowskiego, mundurowi z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Augustowie rozpoczęli działania pod nazwą trzeźwy piątek. Celem piątkowego przedsięwzięcia było ograniczenie liczby zdarzeń drogowych i ich ofiar, ujawnianie i eliminowanie z ruchu kierujących „po alkoholu”, wyrobienie przeświadczenia wśród uczestników ruchu drogowego o nieuchronnej odpowiedzialności za działania sprzeczne z prawem. W trakcie piątkowych działań, funkcjonariusze skontrolowali trzeźwość ponad 340 kierowców. Tym razem żaden z badanych kierowców nie zdecydował się na jazdę samochodem po alkoholu. Podobne działania będą kontynuowane w przyszłości.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – http://www.augustow.policja.gov.pl