Policjanci z Augustowa otrzymali defibrylator AED - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci z Augustowa otrzymali defibrylator AED

Data publikacji 22.08.2019

Augustowscy policjanci otrzymali sprzęt ratujący życie. Urządzenie AED zostało przekazane przez Grupę Ratowniczą Nadzieja z Łomży. Defibrylator będzie wykorzystywany przez funkcjonariuszy w codziennej służbie.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Augustowie oraz Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku, wczoraj w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”, spotkali się z grupą osób wypoczywających w siedzibie Fundacji Cordis Dom Serc w Augustowie. Mundurowi rozmawiali z uczestnikami obozu głównie o bezpieczeństwie nad wodą. Poruszyli również zagadnienia dotyczące odpowiedzialności prawnej osób nieletnich. Młodzież dowiedziała się też między innymi, jak wygląda praca przewodnika oraz zobaczyła umiejętności „Aresa”- policyjnego psa służbowego. Uczestnicy mieli również okazję zapoznać się z elementami musztry policyjnej, a także wziąć udział w praktycznych zajęciach prowadzonych przez policyjnego instruktora.

Na zakończenie, koordynator Grupy Ratowniczej Stowarzyszenia Pomocy Rodzinom „Nadzieja” ksiądz Radosław Kubła przekazał na ręce Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Augustowie podinspektora Tomasza Kuprewicza defibrylator zewnętrzny AED. Urządzenie ma za zadanie ratować ludzkie życie. Defibrylator będzie wykorzystywane przez funkcjonariuszy w codziennej służbie.

  • Funkcjonariusz opowiada o pracy policyjnego psa służbowego.
  • Młodzież ogląda pokaz i umiejętności policyjnego psa służbowego.
  • Policyjny "Ares" atakuje.
  • Grupa Ratownicza Nadzieja z Łomży przekazuje augustowskim policjantom defibrylator AED.
  • Komendant Powiatowy Policji w Augustowie odbiera defibrylator AED.
  • Uczestnicy spotkania.