Uratowani przed zamarznięciem - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Uratowani przed zamarznięciem

Data publikacji 01.12.2010

Dzięki przekazanym informacjom przypadkowych osób, augustowscy policjanci uratowali trzy osoby przed zamarznięciem. Wczoraj augustowscy policjanci interweniowali trzykrotnie wobec osób narażonych na wychłodzenie organizmu.

Pierwszą informację mundurowi otrzymali po godzinie 20.00 od przypadkowego przechodnia, który mówił o leżącym w śnieżnej zaspie mężczyźnie przy ulicy Wojska Polskiego. Okazało się, że augustowianin nie dał rady dojść do domu i położył się na śniegu, aby odpocząć. Policjanci ustalili jego miejsce zamieszkania i zmarzniętego odwieźli do domu. Kolejne zgłoszenie funkcjonariusze otrzymali przed 21.00. Dotyczyło ono również mężczyzny leżącego w śniegu lecz tym razem przy ulicy Sucharskiego. Wyziębiony mężczyzna trafił do szpitala. Po ogrzaniu policjanci odwieźli go do domu. Ostatnia interwencja miała miejsce przed czwartą rano. Dyżurny augustowskiej komendy został powiadomiony przez zgłaszającego o kobiecie leżącej za jednym ze sklepów przy ulicy Turystycznej. Mocno wyziębiona kobieta trafiła do szpitala, gdzie pozostała na obserwacji.

Policjanci apelują do mieszkańców powiatu augustowskiego „NIE BĄDŹMY OBOJĘTNI”. Każdy sygnał dotyczący miejsc przebywania osób bezdomnych, samotnych i niezaradnych życiowo, które narażone są na wyziębienie organizmu może uratować życie.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – http://www.augustow.policja.gov.pl