Policjanci zatrzymali nieletniego sprawcę kradzieży roweru - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali nieletniego sprawcę kradzieży roweru

Data publikacji 20.02.2019

Policjanci zatrzymali 17 – letniego sprawcę kradzieży niezabezpieczonego przed kradzieżą roweru oraz odzyskali go. 17 – latek za swoje postępowanie odpowie przed sądem, a jednoślad wróci do właściciela. Augustowscy policjanci apelują o właściwe zabezpieczanie rowerów przed kradzieżą.

Wczoraj, kilka minut po godzinie 13.00, dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Augustowie otrzymał informację o kradzieży roweru. Do zdarzenia doszło przy Zespole Szkół Technicznych w Augustowie.  Z ustaleń policjantów wynikało, że młody chłopak wziął stojący przed budynkiem szkoły, niezabezpieczony przed kradzieżą rower, a następnie odjechał nim w kierunku osiedla Lipowiec. W wyniku podjętych czynności, kilka minut później policjanci zatrzymali 17 – letniego sprawcę kradzieży oraz odzyskali skradziony rower. 17 – latek za swoje postępowanie odpowie przed sądem. Rower zostanie przekazany właścicielowi.

Zbliża się sezon rowerowy. Policyjne statystyki wskazują, że właśnie w tym okresie wzrasta zagrożenie kradzieżami jednośladów. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że zdecydowana większość zgłoszeń dotyczy kradzieży niezabezpieczonych rowerów pozostawionych na klatkach schodowych, lub w ogólnodostępnych pomieszczeniach piwnicznych. Mundurowi odnotowują również przypadki wykorzystania przez sprawcę przysłowiowej okazji i kradzieży roweru pozostawionego na tzw. „chwilkę” przed sklepem, urzędem, bądź jak w przypadku opisywanym powyżej przed szkołą. Augustowscy policjanci apelują o właściwe zabezpieczanie swoich jednośladów oraz radzą jak ustrzec się przed kradzieżą:

• nie zostawiajmy niezabezpieczonego i gotowego do drogi roweru na klatkach schodowych, w ogólnodostępnych pomieszczeniach piwnicznych, czy też przed sklepem,

• ważne aby stosować solidne zabezpieczenia, które skutecznie zniechęcą złodzieja do kradzieży,

• zabezpieczony rower pozostawiajmy zawsze w widocznym miejscu, unikajmy bram, korytarzy,


• warto nanieść na swój jednoślad znaki charakterystyczne, o których tylko my będziemy wiedzieli, pozwoli to na sprawną identyfikację w przypadku odnalezienia skradzionego roweru,

• sfotografujmy rower oraz jego znaki charakterystyczne, aby w przypadku kradzieży przekazać zdjęcia Policji,