Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwa z zakazem prowadzenia pojazdów wiozła dzieci do szkoły – zatrzymali ją policjanci

Data publikacji 15.03.2019

Augustowscy policjanci zatrzymali 41 – letnią mieszkankę miasta, która mając blisko 2,3 promila alkoholu w organizmie wiozła do szkoły swoje dzieci. Dodatkowo okazało się, że kobieta już posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Kontrola została przeprowadzona w związku ze zgłoszeniem na Krajowej mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Wczoraj, policjant obsługujący Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa w Komendzie Powiatowej Policji w Augustowie odnotował zgłoszenie dotyczące mieszkanki miasta, która jeździ samochodem w stanie nietrzeźwości. Mając na względzie zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz eliminację kierowców poruszających się pojazdami w stanie nietrzeźwości, policjanci z augustowskiej „drogówki” natychmiast przystąpili do weryfikacji wskazanego zagrożenia. Dziś, kilka minut przed godziną 8.00 policjanci zatrzymali do kontroli jadącego ulicą Turystyczną mercedesa. Za kierownicą auta siedziała 41 – letnia mieszkanka miasta, która wiozła do szkoły dzieci w wieku 10 i 14 lat. Badanie alkomatem wskazało w jej organizmie blisko 2,3 promila alkoholu. Podczas dalszych czynności okazało się, że kobieta kieruje samochodem mimo orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Teraz o dalszym losie nieodpowiedzialnej kobiety zadecyduje sąd.  

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – http://www.augustow.policja.gov.pl

  • alkomat, prawo jazdy, kieliszek i klucz do samochodu