Zatrzymane prawo jazdy dzięki KMZB - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymane prawo jazdy dzięki KMZB

Data publikacji 20.09.2019

Augustowscy policjanci zatrzymali prawo jazdy kierującemu skodą, który w obszarze zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o ponad 52 km/h. Miejsce to zostało wskazane przez internautów na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Mundurowi apelują o ostrożną jazdę oraz dostosowanie prędkości do przepisów i warunków panujących na drodze.

Policjanci z augustowskiej drogówki, w miniony piątek, tuż przed 10.00, w miejscowości Tajno Stare, zatrzymali do kontroli drogowej kierującego skodą. Miejsce to zostało wskazane przez internautów na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. W obszarze zabudowanym, 27-latek przekroczył dozwoloną prędkość na tym odcinku drogi o 52 km/h. Dodatkowo, kierowca jechał bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. Nieodpowiedzialnemu kierującemu zostało zatrzymane prawo jazdy. To kolejny przypadek wykorzystania przez mundurowych Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, jako narzędzia służącego poprawie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Policja apeluje o rozsądek na drodze, przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz o ograniczone zaufanie względem innych uczestników ruchu drogowego.