Działania "Smog" na drogach powiatu augustowskiego - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Działania "Smog" na drogach powiatu augustowskiego

Data publikacji 13.12.2019

Augustowscy policjanci prowadzili działania kontrolno-prewencyjne pn. „SMOG”. Podczas pełnionej służby, funkcjonariusze zwracali uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem, jednak nadrzędnym celem było eliminowanie z ruchu pojazdów, których stan techniczny w oczywisty sposób wskazuje na nieprawidłowe działanie silnika lub uszkodzenie układu wydechowego.

Policjanci augustowskiej "drogówki", wczoraj, włączyli się w ogólnopolskie działania "SMOG". Funkcjonariusze podczas kontroli sprawdzali emisję spalin pojazdów, wobec których istnieje uzasadnione przypuszczenie, że naruszają wymagania ochrony środowiska. W trakcie 40 kontroli, mundurowi szczególną uwagę zwracali na sprawne oświetlenie, ale też czy nie ma wycieków płynów eksploatacyjnych i czy stan ogumienia adekwatny jest do warunków atmosferycznych. Patrzyli też na ważność przeglądów technicznych kontrolowanych aut i badali  trzeźwość siedzących za kierownicą.

Akcja ma również charakter informacyjno-edukacyjny. Pamiętajmy, że transport, szczególnie na terenie dużych miast, przyczynia się do pogorszenia jakości powietrza. Policjanci w dalszym ciągu będą przypominali kierującym, że dający się we znaki smog, to również „zasługa” niesprawnych technicznie pojazdów emitujących spaliny o nadmiernej toksyczności.