Kolejny nieodpowiedzialny kierowca stracił prawo jazdy - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejny nieodpowiedzialny kierowca stracił prawo jazdy

Data publikacji 22.04.2020

Policjanci z augustowskiej „drogówki” zatrzymali prawo jazdy 29-latkowi. Mężczyzna przekroczył dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o 66 km/h. Miejsce kontroli drogowej wielokrotnie wskazywane było przez internautów na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Augustowie, wczoraj po 7, sprawdzali prędkość z jaką poruszają się pojazdy na ulicy Rajgrodzkiej w Augustowie. To właśnie tam zatrzymali do kontroli drogowej 29-latka, kierowcę hyundaia. Przekroczył on prędkość o 66 km/h większą, niż dopuszczalna w obszarze zabudowanym. Miejsce, w którym policjanci zatrzymali kierowcę naruszającego przepisy ruchu drogowego, wcześniej wielokrotnie było wskazywane na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. 29-latek  stracił prawo jazdy, został ukarany mandatem, a na jego konto trafiło 10 punktów karnych.

Policjanci apelują o rozsądek na drodze i przypominają, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków w ruchu drogowym.